Federeru klasik: Đoković opet ostao bez jedinog Mastersa koji mu nedostaje

Roger Federer pobjednik je Masters 1000 turnira u Cincinnatiju gdje je pobijedio prvog igrača svijeta Novaka Đokovića sa 7:6 i 6:3. Đoković je tako opet ostao bez jedinog Masters 1000 turnira koji mu nedostaje u njegovoj kolekciji osvojenih naslova iz te serije.

Prvi set je odlučen u tie-breaku u kojem je Đoković osvojio samo jedan poen. U drugom setu se dogodio i jedini break u meču, a pretrpio ga je Đoković, pa je Federer brzo došao do 3:0 vodstva. Đoković kao i u prvom setu nije imao nijednu priliku za break te je Švicarac mirno priveo meč kraju.

Federeru je ovo sedma titula u Cincinnatiju dok je Đoković izgubio svoje peto finale. Švicarac u međusobnim susretima vodi 21:20.

Đoković se poslije meča i našalio:

"Roger je odigrao odlično, meni je ovo peti poraz u finalu ovdje, valjda moram čekati Federera da ode u mirovinu da i ja osvojim Cincinnati", rekao je Đoković kroz smijeh.