Cavani opet Napolijev junak, Torino peticom protunjao kroz Bergamo

NAPOLI je u 6. kolu Serie A pobijedio na gostovanju Sampdoriju u derbiju kola s 1:0.

Sampdoriji je presudio Urugvajac Edinson Cavani. U 68. minuti je Urugvajac bio miran i precizan pri udarcu s bijele točke, a Napoli je tako ostao netaknute mreže i nakon 270 gostujućih minuta ove sezone. Cavani je sa šest golova prvi strijelac Serije A.

Najuvjerljiviju pobjedu je izborio Torino, koji je iznenađujuće u Bergamu svladao Atalantu 5:1. Domaćin je poveo, ali je od 62. do 76. minute primio čak - četiri pogotka!

Pescara je na Sardiniji pobijedila Cagliari s 2:1, te došla do druge pobjede zaredom. Hrvatski nogometaš Ante Vukušić je počeo utakmicu za Pescaru, te je na travnjaku boravio do 67. minute. Golove su za Pescaru zabili Terlizzi i džoker s klupe Wiess, a domaćin je tek u 82. minuti preko Pinille došao do počasnog gola.

Fabrizio Miccoli je hat-trickom odveo Palermo do pobjede 4:1 protiv Chieva. Do tri boda su došli nogometaši Lazija pobjedom protiv Siene 2:1.

Udinese i Genoa su odigrali bez golova.

Serie A, 6. kolo:

Udinese - Genoa 0:0

Sampdoria - Napoli 0:1 (Cavani 68-11m)

Cagliari - Pescara 1:2 (Pinilla 82-11m / Terlizzi 50, Weiss 76)

Atalanta - Torino 1:5 (Denis 28 / Bianchi 38-11m, 76, Gazzi 62, Stevanović 66, D'Ambrosio 73)

Palermo - Chievo 4.1 (Miccoli 13, 59, 82, Giorgi 80 / Rigoni 28)

Bologna - Catania 3:0 (Guarente 19, Gilardino 40, 61)

Lazio - Siena 2:1 (Ederson 18, Ledesma 38-11m / Paci 90+1)