Boston izjednačio, LA Kingsi poveli u doigravanju NHL-a

BOSTON BRUINSI su izjednačili na 1:1 u seriji na četiri pobjede u drugom krugu doigravanja Istočne konferencije svladavši Montreal Canadiense sa 5:3.

Iako su gubili 3:1 nakon drugog gola Tomasa Vaneka šest i pol minuta nakon početka zadnje trećine, Bruinsi su preokrenuli rezultat golovima Dougieja Hamiltona, Patricea Bergerona i Reillyja Smitha. Milan Lucic je poslao pak u praznu mrežu nešto više od minute do kraja susreta.

Još jedan strijelac za Montreal, osim Vaneka, bio je Mike Weaver.

Prvi gol za Boston na početku prve trećine zabio je Daniel Paille.

Los Angeles Kingsi su poveli u polufinalu Zapadne konferencije pobijedivši sinoć Anaheim Duckse sa 3:2 nakon produžetka.

Marian Gaborik je zabio pobjednički gol nešto manje od osam minuta do kraja produžetka.

Gaborik je izjednačio za Kingse sedam sekundi do kraja regularnog dijela utakmice nakon što su Kingsi izvukli vratara Jonathana Quicka kako bi na ledu imali jednog napadača više.

Poveli su Kingsi golom Aleca Martineza u prvoj trećini, a Matt Belesky je izjednačio za Duckse. Druga trećina je prošla bez pogodaka, a u zadnjoj je Teemu Selanne doveo Duckse u vodstvo od 2-1 prije nego je Gaborik zabio svoj prvi gol na utakmici.