NIŽELIGAŠKI NOGOMET

54-godišnji ratni veteran u utakmici četvrte lige zabio za pobjedu u 95. minuti

U 26. kolu međužupanijske lige Osijek-Vinkovci (četvrti rang po hijerarhiji) Radnički iz Županje pobijedio je NK Višnjevac s 1:0 u 95. minuti.

Bila bi ovo obična vijest u moru nogometnih ovoga vikenda da strijelac za Županjce nije bio 54-godišnji Vlatko Bilić. Bilić je ušao u igru u 87. minuti, a u 95. zakucao je za pobjedu.

Najstariji na terenu pogodio je glavom pod gredu za veliku feštu Radničkog, čiju smo utakmicu posjetili prije dvije godine.

"Opet Bljesak u 95.", uz smijeh je ispalio junak Radničkog.

Bilić je, kažu nam u Županji, kao pripadnik specijalne policije sudjelovao u Domovinskom ratu, kao i u vojno-redarstvenoj akciji Bljesak, koja je započela 1. svibnja 1995. godine.

U Županji ga zbog fizičkog izgleda zovu Žbica, a u 54. ljetu života fizički je spremniji i od većine mlađih. Naime, Bilić je u prošlome kolu u Dardi bio prvotimac i odigrao 77 minuta. Na kraju su mu iz domaćih redova čestitali na igri prilikom izlaska. Njega u Radničkom u zapisnik ubace samo kada momčadi nedostaje niz važnih igrača kao danas.

Na kraju je u svlačionici Radničkog uslijedila fešta zahvaljujući 54-godišnjem junaku.