19-godišnji Paragvajac hat-trickom zasjenio Halilovića

VAŽNU pobjedu u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa izborio je Sporting Gijon protiv Las Palmasa. Momčad Alena Halilovića slavila je s 3:1 na svom terenu, a junak utakmice bio je Antonio Sanabria koji je zabio hat-trick.

U 17. minuti Sanabria je doveo Gijon u vodstvo, a El Zhar donosi gostima 1:1 u 38. minuti. Nakon isključenja Aythamija u 71. minuti, Gijon je pritisnuo, a Sanabria u 78. i 84. minuti zabio još dva gola na asistencije Jonathana za 3:1.

19-godišnji Paragvajac bio je u mladoj momčadi Barcelone, pa preko Sassuola i Rome stigao do Gijona gdje je na posudbi od ovog ljeta. Alen Halilović igrao je cijelu utakmicu desno u trojcu iza Sanabrije, izvodio je slobodne udarce i kornere, a iskazao se i s nekoliko sjajnih driblinga i slaloma kroz protivničku obranu i šesnaesterac. No, njegovi udarci završili su u bloku i preko gola.

Villareal je došao do pobjede nad Rayom Vallecanom (2:1) pogotkom Bakambua četiri minute prije kraja. Athletic Bilbao i Malaga odigrali su 0:0.

Na ljestvici vodi Barcelona s 34 boda, Atletico ima 32, Real 30, dok je Villareal peti s 24 boda.