Ford se pridružuje brojnim globalnim tvrtkama koje traže od zaposlenika povratak u ured većinu dana u tjednu. Nedavno je od većine svojih službenika zatražio dolazak u ured najmanje četiri dana tjedno, s ciljem poboljšanja poslovnih procesa.
Glasnogovornik Forda izjavio je za Reuters: "Mnogi naši zaposlenici već neko vrijeme dolaze u ured tri ili više dana tjedno. Vjerujemo da će svakodnevni zajednički rad u osobnom kontaktu pomoći ubrzati Fordovu transformaciju u kompaniju s većim rastom, većim maržama, manjom cikličnošću i većom dinamičnošću." Glasnogovornik nije naveo točan broj zaposlenika koji će se morati vratiti u ured, ali automobilski div je samo jedna od nekoliko kompanija koje povlače slične poteze. Iako će ovaj potez vjerojatno navesti neke ljude da daju otkaz, a mnogi će se žaliti, to je vjerojatno jedan od najboljih Fordovih koraka za rješavanje problema koji ga muče godinama, bez pokretanja otpuštanja i drastičnijih mjera.
Ford već godinama ima najviše ili gotovo najviše opoziva vozila u automobilskoj industriji, i unatoč obećanjima izvršnog direktora Jima Farleyja da će se usredotočiti na te probleme, ponovno je na vrhu liste za 2025. godinu. Problemi s kvalitetom pretvorili su se i u pravne probleme, jer su ih nedavno tužili vlasnici koji tvrde da kompanija nije obavijestila kupce o potencijalno katastrofalnim problemima s pregrijavanjem motora.