10 stvari zbog kojih mame boomerice osuđuju kćeri milenijalke

Foto: Shutterstock

Dok milenijalke ulaze u tridesete i četrdesete, mnoge od njih uspješno balansiraju karijeru, obitelj i osobni rast. No, unatoč tome, brojne odluke koje donose izazivaju tiho negodovanje njihovih majki.

Milenijalke su odrasle vjerujući da mogu imati sve - karijeru, brak, djecu, dom. Promatrale su svoje majke koje su, barem izvana, uspješno balansirale posao i obitelj, pa su očekivale sličan tijek vlastitog života. No stvarnost je drukčija, posebno zbog ekonomske nesigurnosti i drukčijih društvenih uvjeta. I dok ih majke boomerice uglavnom podržavaju, nerijetko ih i u tišini osuđuju.

1. Kasnije se udaju (ili se ne žele udati)

Žene milenijalke danas su u dobi od 29 do 44 godine, što znači da se njihovi roditelji sve češće pitaju: "Kad će se udati?" Mnoge od njih jednostavno ne žele brak. Prema anketi Thriving Center of Psychology, neki milenijalci smatraju da je institucija braka zastarjela, dok je drugima previše skupa. 21% kaže da ih uopće ne zanima brak, a većina živi s nevjenčanim partnerima.

2. Ne žele imati djecu

Mnoge žene odustaju od majčinstva, a njihovi roditelji to teško prihvaćaju. Istraživanje Pew Research Centra pokazuje da je više žena bez djece nego ikada prije. Neke ne žele djecu, druge to sebi ne mogu priuštiti, a treće su zabrinute zbog stanja u svijetu. Iako bi mame boomerice voljele biti bake, njihove kćeri znaju da bi teret odgoja uglavnom pao na njih same.

3. Previše ugađaju kućnim ljubimcima

Milenijalke možda nemaju djecu, ali zato se ponašaju kao mame prema svojim ljubimcima. Kuhaju im, kupuju igračke, dijele krevet s njima. Mame boomerice to ne razumiju, no njihovim kćerima ljubimci donose utjehu u zahtjevnom svijetu.

4. Postavljaju granice

Milenijalke ozbiljno shvaćaju svoje mentalno zdravlje i znaju koliko su granice važne. Njihove mame, odgojene u drukčijoj kulturi, to često doživljavaju kao odbacivanje. No kćeri znaju da su zdravi odnosi mogući samo uz međusobno poštovanje granica.

5. Ne dolaze kući za blagdane

Mame boomerice teško prihvaćaju kada im djeca kažu da ove godine neće doći kući za Božić ili Uskrs. One žele očuvati obiteljske tradicije, dok njihova djeca grade nove, s partnerima ili prijateljima. To može izazvati osuđivanje.

6. Vjeruju u astrologiju

Mnoge milenijalke redovito prate horoskop i čitaju natalne karte. Njihove mame to smatraju besmislicom. No to kćerima ne smeta, one i dalje traže odgovore u zvijezdama.

7. Idu na terapiju

Dok milenijalke redovito posjećuju terapeute, njihove mame to vide kao znak slabosti. Istraživanja pokazuju da su milenijalci generacija koja najviše koristi psihološku pomoć, dok boomeri najmanje vjeruju terapiji. No kćeri znaju koliko je važno mentalno zdravlje, i to im je važnije od maminog mišljenja.

8. Otvoreno govore o burnoutu

Burnout nije nova pojava, ali milenijalke o njemu govore otvoreno - na poslu, među prijateljima, na društvenim mrežama. Njihove mame često kažu: "To nije postojalo u naše vrijeme." No razlika je u tome što su milenijalke odlučile da se o tome mora pričati.

9. Biraju ravnotežu između posla i života

Generacija koja je odrasla uz "hustle kulturu" sada postavlja granice. Ne žele biti dostupne 24/7, žele slobodno vrijeme, žele odmor. Njihove mame to nerijetko smatraju "razmaženošću", ali milenijalke znaju da se zdravlje i mir ne mogu zamijeniti nikakvom plaćom.

10. Troše novac na self-care

Bilo da je riječ o serumima za lice, masažama, yoga-retreatovima ili psihoterapiji - milenijalke ulažu u sebe. Njihove mame se možda zgražaju nad cijenama takvih stvari, ali one znaju da je briga o sebi ulaganje, a ne trošak.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.