Vukovar uvjerljivo pobijedio Lekin Jarun i približio se prvoplasiranom Rudešu

NOGOMETAŠI Vukovara 1991 pobijedili su Jarun 4:1 u susretu 23. kola SuperSport Prve NL. Vukovarcima, koji su trenutno drugi na ljestvici, ovo je šesta pobjeda u posljednjih sedam utakmica u prvenstvu. Gostujuća momčad, koju vodi Jerko Leko, u Vukovar je stigla bez nekoliko važnih igrača, a domaćini su to iskoristili na najbolji mogući način.

Pelko je pogodio u osmoj minuti, a vodstvo Vukovara udvostručio je Mustedanagić u 10. minuti. U drugom poluvremenu domaćini su potvrdili pobjedu. Pavičić je zabio za 3:0 u 74. minuti, a Jukić eurogolom u 86. minuti povisio na 4:0. Potpuni raspad Jaruna označio je izravni crveni karton za Valentića u 85. minuti. Počasni pogodak za 4:1 zabio je Tadić u sudačkoj nadoknadi drugog dijela.

Vukovar ima 13 utakmica zaredom bez poraza i za petama je vodećem Rudešu, od kojeg sad ima tri boda manje. Jarun je na osmom mjestu s 28 bodova i samo ga četiri boda dijele od 11. mjesta i zone ispadanja.