Mili Poljičak osvojio prvu seniorsku titulu i osigurao renking karijere

TALENTIRANI hrvatski tenisač Mili Poljičak (18) prvi put u karijeri osvojio je seniorski turnir. U finalu M15 ITF turnira u tuniskom Monastiru svladao je 19-godišnjeg Francuza Robina Bertranda 6:1, 2:6, 6:4. Tako je aktualni pobjednik juniorskog Wimbledona osvojio 15 bodova za ATP ljestvicu.

Time će doživjeti i skok na ATP ljestvici te bi od ponedjeljka trebao biti na rekordnom plasmanu. Trenutno je 510. igrač svijeta, a sada ga čeka ulazak u najboljih 500. Dosad mu je renking karijere bio točno 500. mjesto.

Dodajmo da je Poljičak u Tunisu bio postavljen za četvrtog nositelja, dok je Bertrand bio prvi nositelj. Ranije su na istom mjestu odigrana još dva turnira te je u njima hrvatski tenisač gubio u polufinalu te u četvrtfinalu.