engleski liga kup

Engleski niželigaš napravio Cityju ono što nisu Chelsea, Liverpool i Barcelona

MANCHESTER CITY sinoć je prošao u polufinale engleskog Liga kupa nakon što je niželigaša Oxford United u gostima svladao 3:1.

Engleski prvak vodio je na poluvremenu 1:0, ali su domaći početkom nastavka izjednačili. Ipak, četiri minute kasnije Raheem Sterling vratio je Cityju prednost, a u 70. minuti je postavio i konačan rezultat.

Engleski trećeligaš je unatoč porazu pružio sjajan otpor i zaista namučio sastav Pepa Guardiole, a uspio je doći do podviga do kojeg u utakmicama protiv Cityja nisu ni veći klubovi.

Naime, Oxford je uputio ukupno 18 udaraca na gol Građana, što je najviše od dolaska Guardiole u City.

Liverpool je dosad imao najviše udaraca na gol Cityja (17), i to ljetos na utakmici Community Shielda. Celtic je klub koji je imao najviše udaraca na gol Cityja u Ligi prvaka (16), a isti broj imao je Liverpool na utakmici Premier lige.

Slijede West Brom i Monaco, dok klubova poput Manchester Uniteda, Chelseaja i Barcelone nema među prvih šest ekipa koje su imale najviše udaraca prema Cityjevom vrataru.