Bivši hit napadač HNL-a okružen trojicom. Pogledajte njegov prvi gol u novom klubu

Screenshot: Twitter

NOGOMETAŠI Gornika u 12. kolu poljske Ekstraklase na domaćem terenu u Zabrzeu pobijedili su Rakow 2:1. Veznjak Gornika Daisuke Yokota zabijao je u 10. i 22. minuti, dok je aktualni prvak Poljske jedini pogodak postigao u 82. minuti. Strijelac je bio hrvatski napadač Ante Crnac (19), koji je na početku sezone napustio Slaven Belupo i za otprilike 1.5 milijuna otišao u poljski klub. Crnac je bio najbolji igrač Slavena i hit napadač SuperSport HNL-a s tri pogotka u šest ovosezonskih nastupa.

Crnac se u završnici probio kroz gužvu domaće obrane i mirno pogodio u kut Gornikova golmana Daniela Bielice. Time je upisao premijerni pogodak u petom nastupu za poljsku momčad. Kao i sunarodnjak i suigrač Fran Tudor odigrao je cijelu utakmicu. Za Rakow je početkom drugog poluvremena u igru ušao Zoran Arsenić.

Rakow je trenutno na četvrtom mjestu ljestvice. Ima 22 bodova, odnosno četiri manje od vodećeg Slaska iz Wroclawa. Gornik je 12. s 13 bodova.