Ne biraj između hrvatske i britanske diplome - stekni obje

Foto: Press

Zamislite da studirate u Zagrebu, na zapadu grada, a diplomu vam na promociji uručuju profesori jednog od najuglednijih sveučilišta u Londonu. Bez selidbe, bez londonskih stanarina, ali s jednakom diplomom, znanjem i globalnim mogućnostima.

Zvuči kao obrazovna utopija? Možda donedavno i jest bila, no, suradnja zagrebačkog Sveučilišta Algebra Bernays i britanskog Goldsmiths, jedne od najpoznatijih sastavnica Sveučilišta u Londonu (University of London), upravo to je pretvorila u stvarnost akademske godine 2022./2023.

Doduše, priča ne završava samo na prestižu. Zahvaljujući ovom partnerstvu, studenti u Zagrebu sada mogu upisati studij koji je u Londonu cijenom nedostižan većini – i to uz čak 25% popusta, što ga izjednačava s cijenom domaćih studija. Dakle, bez kompromisa između kvalitete i dostupnosti.

Britanska diploma, hrvatska adresa

Goldsmiths nije nepoznato ime. Riječ je o sveučilištu koje je već više od jednog stoljeća dom kreativnog i istraživačkog duha, a dio je londonskog sveučilišta (University of London) od 1904. godine. Specijalizirano za područja kreativnih industrija, društvenih i humanističkih znanosti, menadžmenta i računarstva, Goldsmiths se redovito pojavljuje na prestižnim svjetskim ljestvicama. Prema QS World University Rankings, nalazi se među 600 najboljih sveučilišta svijeta, a čak osam njegovih odjela svrstano je među 50 najboljih u svojim područjima, dok su četiri među 20 najboljih u svijetu.

Sveučilište Algebra Bernays osiguralo je mogućnost da studenti u Zagrebu mogu postati dio tog svijeta, bez da napuste Hrvatsku.

Spoj tržišta, tehnologije i kreativnosti

U sklopu suradnje s Goldsmithsom, Sveučilište Algebra Bernays nudi tri prijediplomska studija na engleskom jeziku: Digitalni marketing, 3D dizajn i Programsko inženjerstvo. Riječ je o studijima koji spajaju teorijsku dubinu s praktičnom primjenom, fokusirajući se na vještine koje globalno tržište rada danas zahtijeva.

Nastava se održava u Zagrebu, na engleskom jeziku, u modernim prostorima Sveučilišta Algebra Bernays, uz stručni nadzor Goldsmithsa te uz personalizirani pristup profesora i nastavnika svakom studentu. Studenti rade u malim, međunarodnim grupama koje ne prelaze 30 studenata, što potiče interakciju, timski rad i razvoj profesionalnih i jezičnih vještina.

Na kraju studija, svaki student dobiva dvije diplome: hrvatsku diplomu Sveučilišta Algebra Bernays i britansku diplomu Goldsmiths, University of London – potpuno ravnopravnu onoj koju bi dobio da je studirao u Londonu.

Znanje koje ne poznaje granice

Ono što dodatno izdvaja ove studije nije samo sadržaj, već i kontekst. Studij se provodi u multikulturalnom okruženju, s domaćim i međunarodnim studentima koji dolaze u Zagreb iz različitih dijelova svijeta. U takvoj dinamici studenti već tijekom studiranja razvijaju meke vještine, emocionalnu inteligenciju i poslovni engleski, vještine koje su danas gotovo jednako važne kao i tehnička znanja.

Za razliku od studiranja u Ujedinjenom Kraljevstvu, gdje godišnja školarina može doseći do 50 tisuća eura, a mjesečni troškovi života prelaziti 1500 eura, studij na engleskom jeziku u Hrvatskoj pruža jednaku akademsku kvalitetu uz znatno niže troškove i jednostavniji upisni proces.

Poticanje izvrsnosti – i u znanju i u financijama

Kao i uvijek, Sveučilište Algebra Bernays nagrađuje trud. Osim što je školarina za prvu godinu studija sada dodatno snižena, studenti viših godina imat će priliku ostvariti dodatne financijske poticaje na temelju izvrsnosti, a ovisno o uspjehu ostvarenome tijekom studija. Takav pristup ne samo da motivira, već i jasno poručuje da je znanje dugoročno ulaganje – koje se isplati.

Tko se može upisati?

Upisi su otvoreni svim kandidatima koji su na državnoj maturi položili ispit iz engleskog jezika razine A, s ocjenom najmanje dobar (3). Prijave su otvorene, a broj mjesta ograničen – stoga je preporuka ne čekati zadnji trenutak. Sve informacije o studiju nalaze se na službenim stranicama Sveučilišta Algebra Bernays.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.