VIDEO Španjolci imaju novu košarkašku zvijezdu. Ima 17 godina i igra nevjerojatno

KOŠARKAŠI Zaragoze neočekivano su s 94:89 svladali Real Madrid u nedjeljnoj utakmici 7. kola španjolskog prvenstva i tako stigli do prve pobjede u sezoni. Rezultatsko iznenađenje odjeknulo je i u tamošnjim medijima koji u prvi plan guraju 17-godišnjeg Adaya Maru.

Riječ je o tinejdžeru koji se protegnuo na već 2.20 metara visine, iako ga službena stranica natjecanja vodi pod centra visokog 218 centimetara. U susretu protiv Reala odigrao je nešto više od osam minuta koje Marca opisuje kao njegov "doktorat" i "minute magije" kojima je "zadivio svijet". Ubacio je osam poena.

Trener Porfirio Fisac dao mu je posljednjih šest minuta u prvom poluvremenu, pri rezultatu 29:22 za Zaragozu, a onda još i dvije minute u nastavku igre. "U tih šest minuta magije, velika nada španjolske košarke imala je dva zakucavanja, skok, pretrpjela dva prekršaja, ubacila slobodno bacanje, dvicu, asistirala poput Magica Johnsona i blokirala jedan šut, a njegova momčad došla je do prednosti 48:36", navodi se.

Za Real Madrid najviše su ubacili Mario Hezonja i Sergio Lull, obojica svaki po 17 koševa.