VIDEO Hajduk ga je ljetos prodao za 3.5 milijuna eura. Zabio je prvi gol za novi klub

Screenshot: YouTube

PISA je u subotu pobijedila Ascoli 1:0 u susretu 18. kola Serie B. Strijelac jedinog pogotka u 44. minuti bio je Jan Mlakar (25). Slovenski krilni napadač u završnici prvog poluvremena krasno je pogodio suprotni kut gostujućeg golmana Emiliana Viviana, donijevši svojem sastavu tri boda pa se sada s 21 bodom nalazi na 13. mjestu druge talijanske lige.

Mlakaru je to bio 12. nastup i prvi pogodak za Pisu otkako je u nju ljetos došao iz Hajduka. Slovenac, povremeni prvotimac Pise, ima i dvije asistencije.

Hajduk je ljetos prodao Mlakara

Podsjetimo, Mlakar je od ljeta 2021. do ljeta 2023. bio igrač Hajduka, u koji je stigao iz Brightona. Za splitski klub upisao je 81 nastup, 21 pogodak i četiri asistencije te s njim dvaput osvojio SuperSport Hrvatski kup.

Pisalo se da je Pisa Hajduku bila ponudila 2.5 milijuna eura fiksne odštete uz bonuse, s kojima bi transfer mogao doći do ukupne odštete od 3.5 milijuna eura. S druge strane, Transfermarkt navodi da je Hajduk za slovenskog nogometaša dobio 3.5 milijuna eura.