NOGOMETAŠI dortmundske Borussije u subotu su proslavili sedmi naslov prvaka Bundeslige. Omogućila im je to domaća pobjeda protiv Nürnberga 2:0, ali i poraz jedinog konkurenta Bayera u Kölnu istim rezultatom.

U Dortmundu se u subotu više slavilo pogotke iz Kölna, jer je Bayer porazom izgubio i teoretske šanse za sustizanje sjajne Kloppove momčadi. Bodovni razdor između te dvije momčadi je sada osam bodova, a do kraja sezone su ostala samo dva kola.

Borussija je pred 80 000 svojih navijača svoj dio posla obavila u prvom poluvremenu. Barrios je zabio pogodak, svoj četrnaesti ligaški ove sezone, u 32., a Lewandowski u 43. minuti za 22. pobjedu u sezoni. U pravom slavljeničkom raspoloženju je protekla cijela utakmica, a navijači su probudili uspomene iz sezone 2001/02 kada su "žuto-crni" posljednji put bili prvaci Njemačke.

Novakovič s dva gola srušio Leverkusen, Jajalu 90 minuta

Köln je ne samo pomogao Borussiji, već poglavito sebi, jer su pobjedom protiv Bayera 2:0 uzeli zlata vrijedna tri boda u utrci za spašavanjem prvoligaškog života. Tamo je, pak, utakmica odlučena u drugom dijelu, a oba je pogotka za Köln postigao lukavi slovenski napadač Milivoje Novakovič (u 67. i 83. minuti). Hrvatski nogometaš Mato Jajalo svih je 90 minuta igrao za pobjednički Köln.

Borba za očuvanje prvoligaškog statusa će sigurno trajati do zadnjeg kola, a korak naprijed u subotu je napravila Borussija iz Mönchengladbacha, a korak natrag Eintracht.

Borussija je s 1:0 pobijedila u Hannoveru sjajnim pogotkom Reusa u 76. minuti s 25 metara. Isto tako, tim rezultatom posebno mogu biti zadovoljni u Bayernu koji se s Hannoverom bori za treće mjesto na ljestvici, posljednje koje vodi u Ligu prvaka iduće sezone. Hannover je ostao na bod prednosti od Bayerna, no Bavarci u nastavku dana tek igraju svoj meč ovog kola, doma protiv Schalkea.

Eintracht je izgubio kod Mainza sa 3:0 i sada su na 16. mjestu, onom koje nudi igranje dvije kvalifikacijske utakmice na kraju sezone s trećeplasiranim iz druge lige. Imaju dva boda više od spomenute momčadi iz Mönchengladbacha.

Recimo i da je Hamburg poražen na domaćem travnjaku od Freiburga 2:0, a pokopao ih je s dva gola Cisse koji je tako došao do brojke od 22 pogotka u sezoni i ima samo jedan manje od prvog strijelca lige (Gomeza iz Bayerna). Mladen Petrić nije zbog ozljede nastupao za Hamburg.

Nogometaši Bayerna su pobijedili Schalke s 4:1 u posljednjoj utakmici 32. kola Bundeslige. Time su dva kola prije kraja skočili na treće mjesto ljestvice koje, inače, nudi odlazak u Ligu prvaka iduće sezone.

Nikakvog problema Bayern nije imao u subotu, već je u furioznom početku ogleda riješio sve dileme. U prvih dvadeset minuta je Bayern postigao čak tri pogotka (Robben, Müller i Gomez), a čak su igrači Bayerna poentirali i na drugoj strani. Badstuber je u 8. minuti pogodio vlastitu mrežu za tadašnjih 1:1, ali to niti malo nije štetilo Bavarcima.

Do kraja je Thomas Müller zabio još jedan pogodak za konačnih 4:1, a recimo da je Gomez ovim pogotkom došao do 24. pogotka u sezoni, te je prvi strijelac lige (ima dva više od Freiburgovog Cissea).