VIDEO Debi FIFA-inog pravila. Sudac publici putem razglasa objasnio odluku VAR-a

U MAROKU je započelo FIFA-ino Svjetsko klupsko prvenstvo. Prvi meč u Tangeru odigrali su Al Ahly i Auckland City, a egipatski je klub australskog pobijedio 3:0. Na toj je utakmici kineski sudac Ma Ning postao prvi koji je putem razglasa objašnjavao promjenu odluke nakon pregledavanja VAR snimke.

FIFA-ina ideja

U ovom slučaju bila je riječ o prvobitno dosuđenom penalu u petoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Nakon pregledavanja VAR snimke, to je pretvoreno u slobodan udarac s ruba šesnaesterca, ali i crveni karton za igrača Aucklanda koji je napravio taj prekršaj. Na snimci ispod možete pogledati na koji je način debitiralo novo FIFA-ino pravilo, kojim se želi podići suđenje na višu razinu.