LIGE PETICE

VIDEO Čudesni Yann Sommer zaustavio Bayern s 19 obrana i postavio rekord Bundeslige

BAYERN i Borussia Mönchengladbach odigrali su 1:1 na Allianz Areni u utakmici u kojoj je Bayern bio taj koji je morao nadoknađivati rezultat, a golman gostujuće momčadi Yann Sommer postao rekorder njemačke Bundeslige. U subotu savršeni švicarski golman skupio je čak 19 obrana i tako postavi novi rekord natjecanja.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ SOMMEROVE OBRANE

Dosad je rekord po broju obrana u Bundesligi držao Alexander Schwolow koji je u siječnju ove godine, tada na vratima Herthe, obranio 14 pokušaja Bayernovih nogometaša. Bavarci su primili gol prije poluvremena kad je precizan bio Marcus Thuram iz jedine prilike gostujuće momčadi. Branitelji naslova na kraju su u posljednjih deset minuta susreta pronašli rupu i zabili preko Leroya Sane u 83. minuti.

Josip Stanišić je ostao na klupi Bayerna.