POZNATA su imena svih polufinalista Cope Liberdatores, južnoameričke inačice nogometne Lige prvaka. Brazilskom Santosu i argentinskom Velez Sarsfieldu među četiri najbolja pridružili su se urugvajski Peñarol i paragvajski Cerro Porteño.

Peñarol je u četvrtfinalnom uzvratu poražen s 2:1 na gostovanju kod čileanske Universidad Catolice, ali zahvaljujući 2:0 pobjedi iz prve utakmice uspio je proći dalje.

Golovima Fernanda Menesesa iz 18. i Roberta Gutierreza iz 70. minute imala je Universidad Catolica prednost 2:0, ali je pet minuta prije kraja Fabian Estoyanoff uspio zabiti gol koji je donio njegovoj momčadi polufinale. Peñarol je treći najuspješniji klub u povijesti Cope Libertadores s pet naslova, ali posljednji je osvojio još 1987. godine.

U drugom susretu Cerro Porteño je golom Pedra Beniteza iz 70. minute slavio 1:0 pobjedu nad meksičkim Jagueresom, te je s ukupnih 2:1 izborio prolaz dalje.

U polufinalu će Peñarol snage odmjeriti protiv Velez Sarsfielda, a Cerro Porteño protiv Santosa.