Što remi Armenije i Walesa znači za Hrvatsku?

ARMENIJA i Wales odigrali su 1:1 u 9. kolu skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo, a to je rezultat koji jako odgovara Hrvatskoj. Armenija je povela već u 5. minuti golom Lucasa Zelarajana, da bi gosti izjednačili u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena autogolom Naira Tiknizjana.

Armenci su u drugom poluvremenu bili puno bliže pobjedi i promašili su dvije velike šanse. U 61. minuti je Valar Bičakčjan krasnim udarcem s 20-ak metara pogodio gredu, a lopta se odbila u noge Artaku Dašjanu, koji je sa sedam metara promašio praktički prazan gol. U 90. minuti Spercjan je odlično pucao, ali je Ward spasio Velšane, a Sevikjan je u četvrtoj minuti nadoknade promašio još jednu veliku priliku.

Ni jednima ni drugima bod ne znači puno jer više ne odlučuju sami o sebi i šanse za plasman na Euro su im minimalne. Najviše je ovim remijem profitirala Hrvatska, koja pobjedom protiv Latvije te u utorak na Maksimiru protiv Armenije može izravno na Europsko prvenstvo.