Sosa prvo bio nemoćan za golčinu suparnika, a onda zabio golmanu kroz noge

Screenshot: SportKlub

DERBI za opstanak u Bundesligi igrali su Schalke i Stuttgart (2:1) u 22. kolu. Domaćin je i nakon pobjede ostao na zadnjem mjestu, ali sada ima samo tri boda manje od Bochuma, Hoffenheima i današnjeg suparnika Stuttgarta.

Schalke je poveo u 10. minuti golom Dominicka Drexlera, a na 2:0 povisio je Marius Butler u 40. minuti. On je krasno zabio petom nakon ništa manje impresivnog prodora Rodriga Zalazara po desnom krilu ili, iz perspektive gostiju, njihovom lijevom boku. Ondje je Zalazar majstorski izvozao Bornu Sosu. Pretrčao ga je i predriblao, a nakon što ga je otresao u trku, poslužio je suigrača Butlera, a ovaj jako lijepo zabio. Zanimljivo, to je bio jedini put da je Sosa predriblan na utakmici, ali dovoljno za golčinu.

> KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ SOSINU NEMOĆ PROTIV ČUVARA

Sosa je u 63. minuti smanjio na konačnih 2:1, ali krivac za gol je golman domaćih Ralf Fahrmann. Lopta koju je Sosa opalio ljevicom s oko 18 metara prvo mu je prošla kroz ruke, a onda i kroz noge. Sosi je to drugi gol sezone i ukupno peti u 100. nastupu za Stuttgart.