U nevjerojatnoj završnici Slovenci poklonili bod Španjolcima

SLOVENIJA je u drugom kolu imala sve protiv prvog favorita Eura Španjolske, no katastrofalnom greškom u posljednim sekundama izgubila je prigodu skinuti velikog protivnika

Slovenci su cijelu utakmicu imali prednost. Na odmor su otišli s 13:10, no u nastavku Španjolci su uz stalnu pomoć bjeloruskih sudaca polako stizali rezultat i deset minuta prije kraja su čak i poveli.

Ipak, sjajni Žvižej i Kavtičnik te Skok na golu vraćaju prednost Sloveniji koja je 30 sekundi prija kraja imala loptu i napad.

No, neobjašnjiva greška i predana lopta u ruke Riveri spasili su bod prvom favoritu turnira. Završilo je 24:24.

Šteta, bio bi to sjajan poklon za rođendan slovenskom izborniku, velikom Veselinu Vujoviću.

U drugoj utakmici u grupi C Njemačka je s 27:26 slavila protiv Švedske, premda su Skandinavci na odmor otišli s velikih 17:13.

Nakon prva dva kola Španjolska je prva s tri boda, Njemačka i Švedska imaju po dva, a Slovenija ima jedan bod.

SLOVENIJA - ŠPANJOLSKA 24:24