Skender 23. u sprint-utrci na Olimpijskom festivalu europske mladeži

ČETVRTOG natjecateljskog dana na Olimpijskom festivalu europske mladeži (EYOF) u Sarajevu i Istočnom Sarajevu skijaški trkač Marko Skender zauzeo je 23. mjesto u klasičnoj sprint-utrci na igmanskom Velikom polju.

To je dosad najbolji rezultatski domet našeg natjecatelja na EYOF-u, a ostvaren je u konkurenciji od 92 skijaša.

Alpski skijaš Tvrtko Ljutić nastupio je  je u veleslalomskoj utrci na Jahorini i zauzeo 46. mjesto. Nakon hvalevrijednog  17. mjesta u slalomu, Ljutić je u gotovo identičnoj konkurenciji sa 104 prijavljena skijaša startao kao 45. U prvoj vožnji bio je neznatno bolje plasiran – 43. Medalje su osvojili predstavnici Norveške, Rusije i Francuske.

Od ostalih hrvatskih predstavnika i predstavnica klizačica Hana Cvijanović ponovno je bila solidna. U slobodnom programu na ledu SD-a Skenderija zauzela je 16. mjesto od 30 natjecateljica. Nažalost, naši curlingaši i curlingašice upisali su još jedan uvjerljiv poraz, bolja je bila Švicarska s 18:2.