LIGE PETICE

Real uvjerljivo pobijedio i zasjeo na vrh poretka La Lige

REAL MADRID je gostovao kod Cadiza u utakmici 31. La Liginog kola, slavio pobjedu 3:0 i preuzeo vrh poretka španjolskog nogometnog prvenstva sa 70 osvojenih bodova, koliko ima i drugoplasirani Atletico s utakmicom manje. Prvo ime susreta bio je Karim Benzema.

Francuski napadač postigao je dva gola i namjestio jedan za slavlje Zidaneove momčadi, sastavljene od igrača na koje uobičajeno računa i onih koje je iz B sastava pozvao na ovaj ogled. Silni izostanci (Ramos, Modrić, Kroos, Valverde, Hazard, Vazquez...) nisu utjecali na  ishod nakon što su prva tri udarca Realova tima u okvir Cadizova gola i odsjela u mreži.

Prvi od njih viđen je u 29. minuti i uputio ga je Benzema s bijele točke nakon što je jedanaesterac izborio Vinicius Junior, a treći u 40., kad je Benzema glavom pospremio loptu za konačnih 3:0. Prije toga je ubacivanjem s lijeve strane na drugoj vratnici pronašao Alvara Odriozolu koji je u 33. minuti povećao vodstvo Real Madrida na 2:0.