EUROBASKET

Pogledajte kako su se Francuzi u nevjerojatnoj drami spasili ispadanja s Eurobasketa

KOŠARKAŠKA reprezentacija Francuske uspjela je tek nakon produžetka proći u četvrtfinale Eurobasketa. Francuzi su pobijedili Tursku 87:86, s tim da su Turci prosuli veliko vodstvo pred kraj utakmice. Na poluvremenu je Francuska imala osam poena prednosti (43:35), a onda je sljedeću četvrtinu izgubila s 22:6. Ipak, pred kraj utakmice Francuska se vratila i stigla u vodstvo, ali je onda nizom pogrešaka opet prepustila vodstvo Turcima.

Turci su u zadnjoj sekundi promašili šut za pobjedu u regularnom dijelu, a onda u produžecima, pri rezultatu 86:87, nakon niza promašaja Francuza i dva promašena bacanja Goberta, imali napad za pobjedu, no zakomplicirali su ga i izgubili loptu te ispali. Gobert je s 19 poena i 17 skokova bio daleko najbolji igrač utakmice.