Bilbao - Alaves 1:0

Napadač u Primeri postavio nevjerojatan rekord

BASKIJSKI derbi otvorio je 8. kolo španjolske La Lige, a u njemu je Athletic kao domaćin u Bilbau svladao Alaves 1:0.

Na tribinama San Mames stadiona je proključalo na samom startu jer je Athletic u 9. minuti dobio jedanaesterac. No, udarac Raula Garcije obranio je vratar Alavesa Pacheco. Domaći vezni igrač za to se iskupio na samom kraju prvog dijela, u 44. minuti, kada je naciljao suparničku mrežu, što se na kraju pokazao kao gol vrijedan tri boda.

U nastavku je Athletic sačuvao vodstvo i time izborio treću pobjedu u sezoni koja ga je podigla na šesto mjesto ljestvice. Alaves je ostao pretposljednji sa samo tri osvojena boda (senzacionalna pobjeda protiv Atletica).

Na ovoj utakmici napadač domaćih Inaki Williams ispisao je povijest Primere. Bila mu je to čak 203. utakmica u nizu u kojoj je bio starter za svoj klub. Tim podatkom se nitko u Španjolskoj ne može pohvaliti. Williams još od 2016. godine nije propustio nijednu utakmicu baskijskog kluba.