Na utakmici Istre i Hajduka srušen rekord posjećenosti Alda Drosine u HNL-u

ISTRA 1961 je na svom profilu na Facebooku potvrdila da je njenu pobjedu protiv Hajduka uživo pratilo 4785 gledatelja na Aldu Drosini te dodala da je u pitanju "rekord posjećenosti prvoligaških utakmica" ovog kluba. Okupljeni su mogli vidjeti ukupno pet golova, dva poništena za Hajduk i tri u njegovoj mreži, čime je Istra došla do pobjede 3:0 i tri nova boda.

"Želimo ovim putem zahvaliti navijačima i svim posjetiteljima na dolasku i podršci, no isto tako i na pridržavanju protokola, dolaženju na vrijeme te odličnoj atmosferi bez incidenata. Bravo i hvala vam!!! Vidimo se u petak u što većem broju!" poručili su u ponedjeljak prijepodne iz Pule.

Istru je do pobjede vodio nekadašnji napadač Hajduka Ante Erceg. Zabio je gol u 29. minuti za 1:0, a onda i u 65. postavio konačan rezultat. Strijelac gola između dva Ercegova slavlja bio je Einar Galilea u 53. minuti. Ukupno je u ovom kolu utakmice gledalo 11.510 gledatelja, što je 2302 posjetitelja u prosjeku na pet mečeva.