Medveščak pretrpio sedmi poraz zaredom: Medvjedi "nastradali" u Beču

MEDVEŠČAK je u 10. kolu EBEL lige poražen na gostovanju kod Vienna Capitalsa. Austrijanci su uvjerljivo slavili, bilo je 5:1.

Nakon tri minute igre domaće je u vodstvo doveo Nageler, da bi Gratton povisio na 2:0 što je bio rezultat s kojim se otišlo na prvi odmor. U drugoj trećini Werenka je zabio dva gola i tako praktički riješio utakmicu. Na 5:0 povisio je Rodman u 48. minuti da bi Corey sedam minute prije kraja postavio konačnih 5:1.

Podsjećamo, u srazu istih suparnika odigranom krajem rujna, austrijska momčad slavila je u Zagrebu sličnim rezultatom, s 5:2.

Bila je ovo sedma pobjeda u zadnjih osam nastupa za Capitalse, te, kao smo već napomenuli, sedmi poraz u nizu Medveščaka. No, u tri od tih sedam poraza Medvjedi su osvajali po jedan bod.

Medveščak je ostao na osmom mjestu s devet bodova. Vodeći je i dalje Villach, koji je pobjedom kao domaćin u 10. kolu protiv Jesenica (5:3) stigao do 18 bodova.