hnl

Mediji povezuju Gorana Tomića s klubovima u BiH i Kinom. Evo što on kaže na to

MEDIJI u BiH objavili su danas da je Lokomotivin trener Goran Tomić jedan od glavnih kandidata za trenera Zrinjskog.

Zrinjski je nakon 19 odigranih kola tek na šestome mjestu s deset pobjeda, dva remija i sedam poraza i tamošnji mediji nagađaju da bi proljetni dio prvenstva trebali igrati s novim trenerom. Portal Sportsport.ba objavio je da je Tomić u najužem krugu kandidata za zamjenika Mladena Žižovića.

"Stvarno ne znam odakle im to. To su čiste dezinformacije", rekao nam je kratko trener Lokomotive.

Jučer se pojavila informacija da je za Tomića zainteresiran i kineski Guangzhou R&F. Tomić u Kini uživa veliki ugled jer je vodio tri tamošnja kluba i ostvario solidne rezultate, a u sezoni 2016./2017. bio je pomoćnik Svenu Goranu Erikssonu u Shenzhenu.

"Guangzhou? Nemam komentara", rekao nam je Tomić.

Tomić je prošle sezone s Lokomotivom ostvario povijesni uspjeh osvojivši drugo mjesto u prvenstvu. Igrao je i finale Kupa te uveo Lokomotivu u kvalifikacije za Ligu prvaka. No samo nekoliko dana prije utakmice 2. pretkola protiv bečkog Rapida uprava je rasprodala šest glavnih igrača i Lokomotiva je ispala prvo iz Lige prvaka, a onda i iz Europa lige. Da je pobijedila Rapid, imala bi najmanji plasman u skupine Europa lige.

Trenutačno je Lokomotiva na osmom mjestu s tri boda više od zadnje Istre.