Ludnica u Bjelorusiji: BATE prosuo titulu, Šahtjor do naslova u sudačkoj nadoknadi

LUDNICA u zadnjem kolu u Bjelorusiji. Šahtjor Soligorsk je novi prvak Bjelorusije.

Uoči zadnjeg kola BATE Borisov je imao bod više u odnosu na Šahtjor, a morali su u goste kod Dinama iz Minska kojem ta utakmica nije ništa značila. Ipak, BATE nije uspio doći do tri boda koja bi mu jamčila naslov prvaka.

A druge strane prava drama se odvijala u Soligorsku. Šahtjor je ugostio 11. momčad lige Minsk i do 72. minute je gubio 2:1. U tom trenutku trebala su mu dva gola za naslov prvaka. U igru je ušao Arhipov koji je zabio za 2:2. Tada je Šahtjor navalio prema vratima gostiju tražeći gol vrijedan titule. Tih 2:2 je stajalo na semaforu do 93. minute, kad je za naslov prvaka zabio Bogunov. Arhipov je u 96. minuti samo potvrdio pobjedu.

Šahtjoru je ovo drugi naslov prvaka, prvi od 2005.