KOMIČNI AUTOGOL I BOMBA S 35 METARA Ovo su golovi s kojima je SAD ostao bez SP-a

AMERIKANCIMA je u zadnjem kolu, za njih turbulentnih kvalifikacija, trebao samo bod kod otpisanog Trinidada i Tobaga. No momčad Brucea Arene odigrala je sramotno, izgubila 2:1 i ostala bez SP-a prvi put nakon 1986. godine.

Da stvar bude gora, Amerikanci su primili dva rijetko viđena gola od kojih se nisu uspjeli oporaviti. Prvo je Gonzalez u 17. minuti očajno očistio ubačaj gostiju i poslao loptu u savršenom luku u vlastiti gol preko Tima Howarda.

Dvadesetak minuta kasnije Alvin Jones zabio je Howardu s 35 metara. Iako je udarac bio vrlo jak i lopta je imala zeznutu putanju, gol će ipak ići na dušu golmana SAD-a.

Šokirani gosti do poluvremena nisu uspjeli ništa napraviti, no Christian Pulisic je u 47. minuti smanjio na 2:1 i činilo se da će se Amerikanci do kraja ipak nekako dočepati boda. No, osim jednog udarca Dempseya, koji je domaći golman obranio, nisu napravili baš ništa.