HRVATSKI NOGOMETAŠI

Kapetan Ćorluka osvojio zadnji trofej s Lokomotivom. Odlazi nakon devet godina

"DRAGA OBITELJI, nije mi lako ovo napisati...", tako je Vedran Ćorluka prije mjesec i pol počeo obraćanje navijačima Lokomotiva iz Moskve.

Kapetan i legenda kluba u kojem je devet godina, s kojim je do tada osvojio jedan ruski naslov i tri kupa te za koji je odigrao 241 utakmicu, dirljivo se oprostio od Lokomotiva koji napušta po završetku ugovora 30. lipnja.

Međutim, prije toga je za rastanak od Lokomotiva i njegovih navijača još jednom osvojio kup. Lokomotiv je to uspio pobjedom u finalu 3:1 nad Kriljom Sovetov, a Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu.

Loko je poveo golom Kamana u 14. minuti. Izjednačio je Sarveli osam minuta kasnije. Trijumf Moskovljanima donijeli su Smolov iz penala u 47. te Cerqueira u 84. minuti.

Kapetan Ćorluka je nakon utakmice podigao zadnji pehar kao vođa Lokomotiva, kluba njegovog života. To nije pretjerano napisati jer u Dinamu, u kojem je ponikao, odigrao je samo dvije seniorske sezone, dok je u Lokomotivu proveo devet godina.