Hrvatske rukometašice bez SP-a: U Lyonu nisu uspjele obraniti 4 gola prednosti iz Kutine

NAŠE reprezentativke neće zaigrati na Svjetskom prvenstvu koje će se od 5. do 20. prosinca ove godine igrati u Kini. U uzvratnoj nokaut utakmici protiv Francuskinja, hrvatske su rukometašice pretrpjele poraz 32:24.

Igračice Zdravka Zovka doputovale su u Lyon s četiri gola viška (u Kutini je bilo 27-23), ali i spoznajom o snazi svojih protivnica koje su u prvom dvoboju, u posljednjih desetak minuta utakmice, osam golova manjka uspjele prepoloviti i tako si odškrinuti vrata koja vode prema 19. svjetskoj smotri rukometašica.

Znalo se da će u Francuskoj teško biti braniti stečenu prednost, a furiozna igra domaćih igračica u nastavku utakmice stavila je i naglasak na tu konstataciju, pa će hrvatska ženska rukometna reprezentacija propustiti i sedmo uzastopno veliko natjecanje.

Po drugi će se puta Svjetsko prvenstvo održati izvan Europe. Prvi izlet izvan granica Starog kontinenta zbio se 1990. godine, kada je natjecanje organizirala Južna Koreja.