Drama u Rijadu: Saudijska Arabija preokretom se vratila u utrku za SP

NOGOMETAŠI Saudijske Arabije ostali su u igri za plasman na Svjetsko prvenstvo 2010. godine, nakon što su u dramatičnoj utakmici, u Rijadu, pobijedili UAE 3:2.

Saudijska Arabija je do tri boda došla preokretom s 1:2 u 3:2. Krajem prvog poluvremena, u razmaku od samo šest minuta, su primili dva pogotka (Sehhhi i Matar), čime su gosti poveli 2:1.

Sve do 70. minute je takav rezultat stajao kao aktualan, kada je gostujući igrač Juma zabio autogol što je domaćinu dalo krila za posljednji nalet prema pobjedi. Junak utakmice postao je Hazazi koji je u 83. minuti postigao pogodak za konačnih 3:2. Time se Saudijska Arabija izjednačila sa Sjevernom Korejom na drugom mjestu skupine 2 sa 10 bodova. Loša vijest za te dvije reprezentacije je da prva Južna Koreja ima bod više, ali i jednu utakmicu manje.

U skupini 1, te prilično nebitnoj utakmici za konačni redoslijed, Bahrein je kao domaćin pobijedio Katar 1:0.

Azijske kvalifikacije za SP,  5. kolo:

Skupina 1

Bahrein - Katar 1-0 (Ayesh 53)

Australija - Uzbekistan 2-0 (Kennedy 66, Kewell 73-11m)

Redoslijed: 1. Australija 13 (-1), 2. Japan 11 (-1), 3. Bahrein 7, 4. Uzbekistan 4, 5. Katar 4

Skupina 2

Saudijska Arabija - UAE 3-2 (Autef 4, Juma 70-ag, Hazazi 83 / Shehhi 39, Matar 45)

Južna Koreja - Sjeverna Koreja 1-0 (Kim 88)

Redoslijed: 1. Južna Koreja 11 (-1), 2. Sjeverna Koreja 10, 3. Saudijska Arabija 10, 4. Iran 6 (-1), 5. UAE 1