Čudo sekundu prije kraja. Hrvatica kreirala jedan od najvećih preokreta u povijesti

HRVATSKA predstavnica Sadea Bećirović napravila je fantastičan podvig na Svjetskom prvenstvu u karateu koje se održava u Budimpešti. Bećirović je uspjela pobijediti Japanku Tsubatu Kamu u drugom kolu kategorije do 68 kg iako je samo 18 sekundi prije kraja gubila 3:1.

Bećirović je sekundu i tri desetinke prije kraja uspjela poravnati na 3:3, a onda u zadnjoj sekundi stići i do četvrtog boda vrijednog pobjede. Tako je Hrvatica kreirala jedan od najvećih preokreta u povijesti ovog sporta osvojivši tri boda unutar sekunde i tri desetinke. Da nije osvojila četvrti bod, izgubila bi zbog pravila o prvom osvojenom bodu, kojeg je uzela japanska predstavnica.

Nažalost, Bećirović je u sljedećem nastupu, u osmini finala, poražena od Marokanke Nisrine Brouk 4:2. Izgubila je i priliku za repesaž za brončanu medalju s obzirom na to da Brouk nije došla do finala.