KOŠARKA

Bivši hrvatski reprezentativac utrpao 19 poena za samo sedam minuta

BIVŠI hrvatski košarkaški reprezentativac Tomislav Zubčić jučer je osjetio kako je biti "u zoni".

U prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja turske lige njegov je Tofaš igrao protiv Bešiktaša. U prvom poluvremenu Zadranin je bio bez poena, a onda ga je u trećoj četvrtini krenulo te je u razmaku od samo sedam minuta ukrcao čak 19 poena.

Zahvaljujući njegovom ludilu Tofaš je stvorio čak 22 poena prednosti, ali to mu nije bilo dovoljno jer su gosti utakmicu završili serijom 34:10 i provukli se pobjedom 92:90 te poveli 1:0 u seriji.

Zubčić je ostao na tih 19 poena, ali je i tako bio prvi strijelac svoje momčadi. Uz to je uhvatio pet skokova i podijelio tri asistencije.

Seniorsku karijeru 31-godišnji Zubčić je započeo u Ciboni, kasnije je igrao u Cedeviti i američkoj Razvojnoj ligi, a 2016. se vratio u Europu. U Tofaš je stigao u prosincu prošle godine.