Beograđanin zaludio Zadar već u prvoj utakmici, pogledajte zašto

IVAN MARINKOVIĆ briljirao je u prvom kolu ABA lige, u kojem je Zadar na Višnjiku u neizvjesnoj utakmici pobijedio beogradski FMP 78:76 i to nakon što su gosti vodili prve tri četvrtine, pa i sa 13 poena razlike, da bi Zadar tek u zadnjoj četvrtini prešao u vodstvo, ali pobjedu osigurao u zadnjim sekundama.

Fantastični Marinković s 32 koša (šut iz igre 13-15) i 8 skokova nije tako samo Zadru donio prvu pobjedu sezone i sebi ovacije Višnjika, nego je osigurao i naslov Najkorisnijeg igrača prvog kola regionalne lige jer je z 38 minuta u igri postigao najveću valuaciju (41) od svih igrača na startu natjecanja. Osim što je bio prvi strijelac i skakač njegove momčadi, Marinković je bio i najefikasniji igrač prvog kola.

Osim njega, istaknuli su se se Marcus Williams iz Budućnosti s 11 asistencija, te Scotty Hopson iz Cedevite i Mega Leksov Rade Zagorac, svaki s po četiri ukradene lopte.