Bivši hajdukovac zabio u velikoj pobjedi Albanije. Na tribinama poruka o Kosovu

REPREZENTACIJA Albanije je u prvom kolu skupine 1 ranga B UEFA-ine Lige nacija rezultatom 2:1 pobijedila Ukrajinu u gostima. Zbog rata u Ukrajini utakmica je odigrana u Pragu, glavnom gradu Češke. U ovoj skupini nalaze se još Češka i Gruzija, a Albanci mogu biti veoma zadovoljni kako su krenuli u novi ciklus.

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, a udrugom su u 49. minuti poveli Ukrajinci preko Jukuma Konoplie, ali samo pet minuta kasnije kapetan Empolija i bivši igrač Hajduka Ardian Ismajli je poravnao na 1:1. Konačno, za tri boda Albanije zabio je Jasir Asani u 66. minuti.

Među gostujućim navijačima se na tribini tijekom utakmice pojavio transparent od nekoliko metara na kojem je na engleskom jeziku pisalo "Kosovo je Albanija". Podsjetimo, nekadašnja pokrajina Srbije Kosovo, proglasilo je neovisnost 2008. i većinski ga nastanjuju Albanci.