Strawberry i Žižić ubacili po 24 poena: Cibona slomila Široki u posljednjih 10 minuta

CIBONA je u 19. kolu ABA lige slavila protiv Širokog 89:81. Cibosi su nakon prvih deset minuta bili na -1 (22:21). U drugoj su četvrtini boljom igrom preokrenuli rezultat u svoju korist i na poluvremenu bili na +4 (37:41). Treća četvrtina pripala je domaćinima koji su nastavili dominaciju i na početku posljednje četvrtine. Široki je došao do 10 poena prednosti (78:68) no u posljednje tri minute uslijedila je odlična serija Cibone koja je izjednačila, onda povela te na kraju i pobijedila 89:81.

Trener Danijel Lutz nakon utakmice je rekao: "Kada je Liga ovako izjednačena i inače gubimo utakmice u ovakvim završetcima zbog grešaka, dobro nam je došlo da i mi dobijemo ovakvu tijesnu završnicu. Na kraju smo stisnuli obranu sa zonom i došli do lakih poena te preokrenuli utakmicu. Još uvijek ima dosta grešaka u našoj igri koje ćemo i dalje pokušavati ispravljati kroz treninge."

Kod Cibone su Strawberry i Žižić postigli po 24 poena. Strawberry je ubilježio i 6 skokova te jednu asistenciju, a Žižić 8 skokova. Kus je postigao 15 poena, a Šarić upisao 8 poena uz 6 skokova i 4 asistencije. Novi igrač u redovima Cibone Jerel Blassingame postigao je 2 poena uz 6 asistencija. Kod domaćina je Ramljak postigao 22, Šakić 21, a Jones 18 poena. Šakić je zabilježio i 6 skokova te 9 asistencija.

Nakon dva uzastopna gostovanja sljedeći će tjedan Vukovi na svom parketu ugostiti Budućnost.

Široki Wwin – Cibona 81:89 (22:21, 15:20, 28:23, 16:25)

Cibona: Kus 15, Blassingame 2, Šarić 8, Marčinković 0, Ware 0, Rozić 6, Jagodić-Kuridža 4, Strawberry 24, Žižić 24, Kovačević 6.

Široki Wwin: Šutalo 7, Ramljak 22, Bilinovac 3, Peršić 0, Bošnjak 0, Novak 0, Šakić 21, Freeman 1, Barać 9, Vragović 0, Rikić 0, Jones 18.