Marseille jedina brana PSG-ovim milijunima: Olympiqueu šest pobjeda u isto toliko utakmica!

MORGAN AMALFITANO donio je nova tri boda Marseilleu protiv Eviana.

U 33. minuti Amalfitano je glavom u bliži kut pospremio centrašut Mathieua Valbuene, a Marseille je tako postao prva momčad koja je pobijedila u otvarajućih šest utakmica sezone u francuskom prvenstvu nakon 1960/61, kada je to uspjelo Monacu. Te sezone Monaco je i postao prvak.

Lyon, prvi Marseilleov pratitelj, odigrao je 1:1 na gostovanju kod Lillea u utakmici u kojoj je Lavove od poraza spasio Lisandro Lopez prekrasnim golom. Argentinac je opalio s 30-ak metara, a lopta je ušla u mrežu uz samu vratnicu. Prethodno je Lille vodio još od 7. minute i gola Nolana Rouxa.

Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Lyon koji sada za vodećim Marseilleom zaostaje četiri boda.

Bordeaux i Ajaccio podijelili su bodove odigravši 2:2. Ajacciou je bod u drugoj minuti sudačke nadoknade donio Chahir Belghazouani.