Hrvatska nordijka Vedrana Malec 59. u utrci na 10 kilometara

HRVATSKA nordijka Vedrana Malec osvojila je 59. mjesto od 75 natjecateljica u utrci na 10 kilometara klasičnim stilom na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.

Malec je stazu Laura u blizini Krasnaje Poljane prošla za 33:42.3 minute zaostavši za pobjednicom Poljakinjom Justynom Kowalczyki pet minuta i 24 sekunde.

Poljakinji je ovo drugo olimpijsko zlato nakon što je prije četiri godine u Vancouvera pobijedila u utrci na 30 km klasično. Drugo mjesto sa 18.4 sekunde zaostatka osvojila je Šveđanka Charlotte Kalla, dok je treća bila Norvežanka Therese Johaug sa 28.3 sekunde zaostatka. Najveća favoritkinja za zlato, Norvežanka Marit Bjoergen bila je tek peta.

Za hrvatsku nordijku bio je ovo treći nastup u Sočiju. U utrci na 15km (7.5 klasično + 7.5 slobodnim stilom) zauzela je 59. mjesto, dok je u sprintu slobodnim stilom bila 61.