Hirscher nezaustavljiv i u novoj sezoni, Kosteliću "novi Svindal" ukrao postolje u Leviju!

FINSKI Levi bio je domaćin prvog slaloma u sezoni! Marcel Hirscher je slavio, a Ivica Kostelić je završio četvrti sa sekundom i 22 stotinke zaostatka za nevjerojatnim Austrijancem.

Hirscher, aktualni pobjednik Svjetskog kupa, uvjerljivo je slavio. Svojim karakterističnim stilom uz puno pogrešaka i još bolje ispravljanje istih, bio je vodeći i nakon prve vožnje. U drugu je ušao s 22 stotinke prednosti ispred Nijemca Felixa Neureuthera i 31 ispred sunarodnjaka Marija Matta. Neureuther je drugu vožnju katastrofalno odradio i završio je tek na 28. mjestu, a Matt je kao vodeći čekao Hirscherovu pogrešku, no nije ju dočekao i uzeo je drugo mjesto sa 62 stotinke zaostatka.

"Postaje malo dosadno. U svaku slalomsku utrku ulazim kao favorit, no eto danas sam uspio slaviti", rekao je Hirscher nakon prve pobjede u sezoni.

Kostelić je prvu vožnju odradio opreznije, pogotovo u gornjem dijelu, te ju je završio na šestom mjestu u istom vremenu kao Šveđanin Mattias Hargin. U drugi lauf je najbolji hrvatski skijaš krenuo na sve ili ništa, sjajno je odradio gornji, ravni dio staze. U srednjem je napravio nekoliko pogrešaka, a u donjem je ponovno ubrzao i završio četvrti. Postolje mu je za 29 stotinki "oteo" senzacionalni Norvežanin Henrik Kristoffersen, kojeg nazivaju "novim Svindalom za tehničke discipline".

Dalibor Šamšal nije uspio izboriti drugu vožnju.