Fenninger osvojila zlato ispred Maze i Vonn na otvaranju Svjetskog prvenstva

ANNA FENNINGER osvojila je svoje drugo svjetsko zlato! Austrijska skijašica pobijedila je u superveleslalomu na otvaranju Svjetskog prvenstva u Beaver Creeku.

Fenninger je zlato osvojila s tri stotinke prednosti ispred braniteljice naslova Slovenke Tine Maze i četrnaest stotinki ispred domaće skijašice Amerikanke Lindsey Vonn.

Fenninger, aktualna olimpijska prvakinja u superveleslalomu, osvojila je svoju četvrtu medalju na svjetskim prvenstvima.

Popović 30., a Komšić 36.

U utrci superveleslaloma među 46 natjecateljica nastupile su i dvije mlade hrvatske predstavnice, a uspješnija je bila 17-godišnja Leona Popović koja je sa 4.99 sekundi zaostatka za Fenninger zauzela 30. mjesto, dok je 18-godišnja Andrea Komšić bila 36. sa 6.62 sekunde iza najbrže Austrijanke.

U srijedu je na programu muški superveleslalom u kojemu će Hrvatska imati četiri predstavnika:Ivicu Kostelića, Natka Zrnčić-Dima, Istoka Rodeša i Maxa Ullricha.

Sljedeća utrka za skijašice je spust u petak.