Čilić iz četvrtog pokušaja pobijedio u Šangaju: Kubot ga na terenu držao dva i pol sata

MARIN ČILIĆ konačno je pobijedio u Šangaju. U tom kineskom gradu igrao je tri puta i sva tri poražen u prvom kolu.

Ovaj put je bio bolji od Poljaka Lukasza Kubota 7:5, 6:3. Desetom nositelju za pobjedu je trebalo 2 sata i 33 minute, a do nje je došao uz osam as-servisa i jedan izgubljeni servis-gem. Hrvatski tenisač servirao je kod 5:4 u prvom setu za osvajanje tog seta, ali je nizom pogrešaka dozvolio Poljaku da se vrati u meč. Ipak, kod 5:5 je Čilić vezao dva gema, uzeo set, a zatim s dobrom igrom protutnjao drugim setom.

U drugom kolu igrat će protiv Slovaka Martina Kližana koji je u 1. kolu izbacio Brazilca Thmasa Bellucija. Čilić je Kližana pobijedio nedavno u osmini finala US Opena s 3:0 u setovima.