Borussia Dortmund slomila Braunschweig, Nurnberg i Hertha podijelili bodove

ODIGRANE su dvije posljednje utakmice 2. kola Bundeslige. Borussia Dortmund slavila je protiv Braunschweiga s 2:1, dok su Nurnberg i Hertha podijelili bodove.

Borussia je na domaćem terenu lomila novog prvoligaša sve do 75. minute kada je Hofmann pogodio za vodstvo. Reus je deset minuta kasnije iz penala povisio na 2:0.  Braunschweig je do počasnog pogotka stigao preko Kratza u 89. minuti.

Susret između Nurnberga i Herthe bio je prepun preokreta. Nurnberg je došao do vodstva u 40. minuti kada je Drmić zatresao mrežu gostujućeg sastava. Hertha je izjednačila u 61. minuti preko Allaguija, a u 78. minuti Ronny je pogodio za vodstvo 2:1. Međutim, sastav iz Berlina nije uspio zadržati vodstvo. Kiyotake je u 89. minuti pogodio za konačnih 2:2.