Aries Merritt oborio svjetski rekord na 110 metara s preponama, Bolt slavio za 9.86 sekundi!

ARIES MERRITT, američki atletičar, oborio je svjetski rekord u utrci na 110 metara prepone na posljednjem atletskom mitingu Dijamantne lige u ovoj sezoni, u Bruxellesu.

Merritt, olimpijski pobjednik, je u posljednjoj velikoj utrci sezone popravio svjetski rekord star četiri godine, kojeg je držao Dayron Robles, za sedam stotinki, te postavio novi u vremenu 12.80 sekundi.

Merritt je slavio ispred sunarodnjaka i pobjednika zagrebačkog mitinga Hanžek Jasona Richardsona (13.05), te Jamajčanina Hanslea Parchmenta (13.14).

Bolt slavio sa 9.86 sekundi!

Zvijezda večeri ponovo je bio Usain Bolt koji je još jednom pobjedom, ovaj put za 9,86 sekundi, okrunio posljednji nastup u Dijamantnoj ligi ove godine.

Olimpijski pobjednik je i slavio u utrci na 100 metara s vremenom 9.86. Iza sebe je ostavio Nesta Cartera (9.96). Ispod deset sekundi još je trčao trećeplasirani Kemar Bailey Cole (9.97), također s Jamajke.

Boltov suparnik Yohan Blake nije nastupio na 100 metara, već na 200. Pobijedio je s vremenom 19.54.

Veliko oduševljenje je nastalo na stadionu tijekom utrke na 400 metara. Belgijska braća blizanci, Kevin i Jonathan Borlee osvojili su prvo i drugo mjesto. Kevin je trčao 44.75, a Jonathan 45.02.

Ruska skakačica u vis Ana Čičerova izgubila je od sunarodnjakinje Svjetlane Školine. Preko dva metra je skočila Školina, dok je Čičerova ostala na "niskih" 1.95.