De Bruyne: Hrvatska je dobra reprezentacija, ali ostanimo mirni
KEVIN De Bruyne dao je svoju analizu utakmice protiv Hrvatske (0:2) za VTM nakon posljednjeg sučevog zvižduka na Rujevici: "Mislim da je bila izjednačena utakmica. Isprobali smo nekoliko stvari, možda ne nužno za primjenu tijekom cijelog Svjetskog prvenstva.
Kao momčad bili smo prilično kompaktni i nismo puno toga dopustili protivniku. Još uvijek moramo pronaći pravi ritam u nekim segmentima i možemo igrati bolje. Hrvatska je dobra reprezentacija. Treniramo zajedno tek nekoliko dana, tako da svakako možemo biti zadovoljni."
De Bruyne: Od subote je sve bilo prilično oštro i intenzivno
De Bruyne već vidi puno borbenosti u reprezentaciji: "Od subote je sve bilo prilično oštro i intenzivno. Čini se da svi napreduju prema dobroj razini forme. Za sada ostajemo mirni; još uvijek moramo napredovati tijekom sljedeća dva tjedna. Dobro smo krenuli, nastavimo tako."
Romelu Lukaku odmah je zabio pri svom povratku, što posebno veseli njegova suigrača iz Napolija, De Bruynea. "Za Romelua je sada najvažnije skupljati minute i moći igrati. On ima svoje kvalitete; jedna prilika pred golom mu je dovoljna. Uvijek može zabiti. Nadam se da ćemo ga dodatno podići na još višu razinu forme, a i sam je toga svjestan."
Belgijski izgledi na Svjetskom prvenstvu
Crveni vragovi putuju u SAD sa značajno obnovljenom momčadi. Kako De Bruyne procjenjuje belgijske izglede na Svjetskom prvenstvu? "Što se mene tiče, prilično sam opušten. Nadam se da ćemo jednostavno odigrati dobro Svjetsko prvenstvo.
Krenuli smo oštro, a današnja utakmica to je samo potvrdila. Još uvijek moramo rasti zajedno kao momčad. Ovo je dobar početak, ali ostanimo mirni. Mnogo se toga još može promijeniti. Bit će i trenutaka tijekom turnira kada će stvari postati teže. Ova momčad svakako želi pristupiti svemu na pozitivan način."
Posljednja provjera pred Egipat
U subotu Belgiju očekuje oproštajna utakmica protiv Tunisa. "To je naša posljednja pripremna utakmica prije Svjetskog prvenstva. Želimo nastaviti na ovom zamahu i dobro završiti pripreme. Nakon toga još ćemo imati vremena kvalitetno se pripremiti za prvu utakmicu protiv Egipta."