Tonči Huljić našalio se o unucima: "Sve su mi živce istrošili, konstantno neki plač"
TONČI Huljić pojavio se na otvorenju novog splitskog studija Blockstar iza kojeg stoji reper Grgo Šipek Grše. U razgovoru za Story je prokomentirao budućnost domaće glazbe, Eurosong, status Magazina, ali i podijelio nekoliko anegdota o svojim unucima.
O unucima: "Opasna djeca"
Prokomentirao je i izjavu zeta Petra Graše da mu djeca testiraju živce. "Ja više nemam živaca, sve su ih istrošili", nasmijao se Huljić. "Divim se našim ženama. To su jednostavno opasna djeca, svake sekunde su u životnoj opasnosti. To je nemoguće, koliko god vi njih pratili, dovoljan je jedan okret i već se nešto dogodilo. Konstantno je neki plač", opisao je svakodnevicu s unucima.
Ipak, o njima govori s puno ljubavi. "Dobra su djeca, ali su vrlo znatiželjni. Nemam mezimca, potpuno su drugačiji, slatki su, vrlo inteligentni i vrlo talentirani", rekao je. Na pitanje vidi li ih u glazbi, odgovorio je potvrdno. "Mislim da hoće. Kod nje već vidimo da može biti i dirigent i Maria Callas, ali može biti i Amy Winehouse. To onda nije dobro", zaključio je kroz smijeh.
O Eurosongu nekad i sad
Huljić je komentirao i Eurosong, a pobjednička pjesma ga je, kaže, ugodno iznenadila. "Nisam očekivao da će pobijediti zbog raznih političkih doktrina koje su prisutne na Eurosongu. Mislim da se djevojci otvorio prostor zato što su se drugi 'prekombinirali'", smatra Huljić, dodajući da mu se pjesma svidjela. Smatra da u Hrvatskoj ima potencijala za eurovizijski uspjeh, no da recept za pobjedu ne postoji.
"Recept je da pravila nema, prolazi samo iznenađenje. Njen lik, djelo, pjesma... Sve je bilo u jednom paketu", pojasnio je. Ipak, kritičan je prema današnjem natjecanju.
"To više nije romantična priča kakva je bila u vrijeme kada sam ja tamo išao i kada mi je bilo gušt ići. Danas se tamo puno više zarađuje. Mislim da najviše zarade ovi koji rade frizure, nokte, kosu, sjajila, trikove... To je ludilo, a sve manje ima veze sa samim pjevanjem", kazao je i za kraj zaključio pitanjem: "Tko gleda glas na Eurosongu?".
Magazin i vlastiti put
Osvrnuo se i na svoje planove s Magazinom, bendom koji je desetljećima prisutan na regionalnoj sceni. "Magazin ide svojim putem, kao i svih ovih 40-50 godina. On ide svojim putem, ja idem svojim putem i to sve ide dobrim putem", rekao je.
Priznao je da danas radi znatno manje nego prije i da mu je najvažnije da u poslu pronalazi zadovoljstvo. "Imam tu svoju produkciju koju radim, zadovoljen sam s tim kako to ide. Danas radim onoliko koliko mi čini zadovoljstvo, prije 20 godina to je bila prevelika presija. Bilo je tu 18 izvođača, to je bilo vrlo teško. Onda sam pobjegao u tu svoju glazbu i sad sam u tome", objasnio je.